پنل اعضاء
اخبار و مطالب مفید
آموزش
تبلیغات

 

 

آمار سایت
خطا بازدید تاریخ
0 405 99/7/3
0 417 99/7/2
0 399 99/7/1
0 404 99/6/31
0 407 99/6/30
0 417 99/6/29
0 468 99/6/28
0 475 99/6/27
0 405 99/6/26
0 392 99/6/25
لینک دوستان
جستجوی پیشرفته
برند
مدل

استان
شهر
از سال
تا سال
از قیمت میلیون
تا قیمت میلیون

 

گارد و رکاب چانگان cs35-تیگو5-هایما s7-لیفان x60-ام وی ام mvm x33-جک s5

.

دستگاه لیزر

راهنمای نکات و موارد مهم در خرید ماشین دست دوم

چگونه یک خودرو دست دوم بخریم و به چه مواردی توجه کنیم؟

چگونه ماشین رنگ شده  یا رنگدار را تشخیص دهیم ؟

تحریریه از: سایت  بازارمال


در این مطلب سعی بر این داریم تا مطالب مهمی را در هنگام خرید خودرو دست دوم به شما آموزش دهیم.در هنگام خرید خودرو دست دوم باید بدانیم به چه مواردی باید توجه نماییم


 

1- اولین مورد توجه به رنگ شدگی خودرو می باشد که باید حتما توسط یک فرد ماهر مورد بررسی قرار گیرد. حتما می دانید رنگ شدگی قسمت هایی همچون کاپوت و سقف باعث افت قیمت و وسواس در خرید می گردد.

 

در بررسی اولیه برای تشخیص رنگ خودرو ، حتما در نور روز و ترجیحا نور آفتاب باید خودرو را دید. یک قطعه رنگ شده توسط نقاش ، هر چند هم با دقت و ماهر بوده باشد باز قابل تشخیص است . 

قسمت رنگ شده حتما کمی اختلاف رنگ با سایر قسمت ها به علت تازه و کهنه بودن رنگ دارد و اگر در نور آفتاب ببینید حتما کمی زردتر از سایر قسمت های بی رنگ است .

یکی از علت های زردی رنگ ، کیلیر تازه ای است که جهت براقیت رنگ بر روی رنگ می باشند.

 

قلم های تشخیص رنگ اگر از جنس خوبی باشند تا 70% تشخیص درستی می دهند. این قلم بر روی قسمت های بی رنگ کاملا می چسبد و با کمی سختی جدا می شود ولی در قسمت های رنگدار و بتونه شده به راحتی از بدنه خودرو جدا می گردد. البته قلم در مواردی که زیر کار ،بتونه شده کاربرد دارد و در مورد قطعات تعویض شده و سپس رنگ کاری شده ، احتمال خطایش زیاد می گردد.


2- آنچه که بسیار مهم است این است که ماشین از سه نقطه جلو ، عقب و سقف مورد تصادف و آسیب قرار نگرفته باشد.علت دقت در ضربات جلو عقب خودرو ، عدم آسیب دیدن به شاسی می باشد. زیرا همانطور که می دانید ، شاسی های آسیب دیده و کشیده می توانند باعث ایجاد ایراداتی چون لاستیک سابی و ... شوند( البته نه الزاما).

 

بازو ها و سقف خودرو را به دقت مشاهده کنید تا ضربه یا رنگ نخورده باشند .ضربه به بازو ها و سقف ،نشانی از تصادف شدید یا وارونه شدن خودرو است.

 

کاشت مو

مشاهده شده بعضی از خودرو های تصادفی از ناحیه عقب به صورت ماهرانه ای توسط صافکاران  از ناحیه کمر برش خورده و بدنه عقب خودروی  سالم از یک خودروی دیگر را به بدنه جلوی خودروی اصلی جوش می دهند و ناحیه جوش خورده را صافکاری و به طرز ماهرانهای رنگ می کنند و ادعا می کنند خودرو از جلو عقب تصادف نداشته.

 

 
3- درب روغن را در حالت روشن بودن موتور و زمانی که خودرو حداقل نیم ساعت روشن بوده باز کنید ،همچنین گیج روغن را کمی در بیاورید که هوا وارد موتور شود در این حالت بخار محسوسی نباید دیده شود.


همچنین از کسی بخواهید پشت فرمان بنشیند و پدال گاز را فشار دهد و شما خروجی اگزوز را نگاه کنید . در خروجی اگزوز نباید دود آبی یا مایل به آبی دیده شود چون از نشانه های بارز روغن سوزی موتور است.


البته در بعضی از ماشین ها همچون پژو به علت بالا بودن درجه حرارت خودرو ،مشاهده مقدار بسیار کمی بخار بر روی دریچه روغن طبیعی است.


نکته مهم : بعضی از افراد کلاهبردار به منظور جلوگیری از مشاهده بخار روغن توسط خریدار ، مقداری روغن با غلظت بسیار زیاد به روغن موتور اضافه می کنند که در بازار به  اس تی پی ( STP ) معروف است .


این کار آسیب جدی به موتور های ضعیف وارد می سازد ولی در ظاهر جلوی بخارات روغن را می گیرد.


بهترین حالت برای اطمینان از عدم وجود مواد اضافه ضد بخار در روغن موتور ، تعویض روغن است . اگر می توانید قبل از خرید خودرو یک بار روغن خودرو را تعویض نمایید تا اطمینان حاصل کنید که مواد اضافه ای به روغن افزوده نشده.


4- به پوسیدگی های خودرو دقت کنید :زیر گل گیر خودرو را ببینید ، کاپوت عقب ، اطراف زاپاس و زیر زاپاس را ببینید که رنگ خورده نباشد یا پوسیده نباشد .کمی از لاستیک آبریز روی بدنه و بالای درب را در بیاورید و از عدم پوسیدگی بدنه زیر لاستیک اطمینان حاصل کنید

اگر خودرویی خریداری می کنید که کمی پوسیدگی دارد و نمی خواهید به خودرو رنگ بزنید ، حتما بخش های پوسیده یا در شرف پوسیدگی را با گریس چرب کنید


5- از عدم نفوذ آب به داخل خودرو اطمینان حاصل کنید. خودرو را به یک کارواش ببرید و سپس زیر پای راننده و سرنشینان را کنترل کنید . همچنین داخل کاپوت عقب را کنترل کنید که خیس نشده باشد .

علت خیس شدن زیر پای راننده یا شاگرد 1 – می تواند از باز شدن چسب شیشه 2 – لاستیک آبندی زیر بوستر ترمز  یا لاستیک درب راننده باشد و آب زیر پای سرنشینان عقب، از لاستیک دور درب یا ورود آب از کاپوت پشت باشد.


6- هنگام خرید خودرو ، سند های قبلی خودرو را که باید توسط فروشنده به شما  تحویل گردد به دقت مشاهده و از اصالت آن اطمینان حاصل نمایید.


7- بیمه نامه خودرو نیز از موارد مهم در خرید خودرو است . اگر بیمه نامه خودرو رو به اتمام است یا زمان کمی از آن باقی مانده ، می توانید از فروشنده تخفیف بگیرید.


8- شتاب و سرعت خودرو را در سربالایی چک کنید . خودرو نباید گاز هرز بخورد و شتاب نگیرد . در غیر اینصورت صفحه کلاچ خودرو ضعیف است و باید تعویض گردد .


همچنین دنده های خودرو باید به راحتی جا برود و صدا نکند در غیر اینصورت جعبه دنده ایراد دارد


9- در هنگام قولنامه و قبل از چک کامل خودرو یا روئیت مدارک فروشنده مبلغی به عنوان بیعانه ندهید یا حداقل مبلغ زیادی ندهید. اگر فروشنده و بنگاه اصرار به نوشتن قولنامه و گرفتن بیعانه کردند ، صبر کنید و تا از همه موارد گفته شده اطمینان حاصل نکردید ، پای قولنامه را امضا نکنید.


10- جستجو ،خرید و فروش خودرو از اینترنت یکی از روش های جدید خرید خودرو می باشد که از مزایای آن ارتباط مستقیم خریدار و فروشنده بوده و از بعضی هزینه های خرید خودرو کاسته می شود. سایت آگهی خودرو ، TAX30.ir می تواند به شما در خرید و فروش ماشین کمک کند


11- پس از خرید خودرو پیشنهاد می گردد کلیه قفل های خودرو را تعویض نمایید تا خدایی ناکرده مورد سوئ استفاده قرار نگیرد


12- برای خرید خودرو در روز اقدام نمایید زیرا تاریکی شب باعث پنهان ماندن بعضی از ایرادات خودرو می شود.

 

13- سلامت کولر ، بخاری و سیستم برق خودرو را با روشن کردن چراغ ها و کولر چک نمایید.


14- در زمان تحویل خودرو کیلومتر و ساعت تحویل را یادداشت نمایید و از فروشنده امضا بگیرید و یک نسخه هم به او بدهید تا اگر تا قبل از زمان تحویل خودرو ، خلافی با خودرو انجام شده باشد ، راهی برای اثبات بی گناهی خود داشته باشید


15- همیشه برای خرید خودرو از مشاوره یک فرد معتمد و خبره بهره ببرید.

 

برای خرید و فروش اینترنتی انواع ماشین بر روی آدرس Tax30.ir کلیک نمایید
به این مطلب امتیاز دهید
راهنمای نکات و موارد مهم در خرید ماشین دست دوم
امتیاز : 0 , تعداد رای : 0
مطالب پیشنهادی
بازدید : 11414
» بازار لوازم یدکی ماشین در تهران کجاست؟
» بهترین روش ترک اعتیاد چیست؟
» مقایسه جک s5 با تیگو 5-کدام بهتر است ؟
» بررسی ماشین جدید شاسی بلند ایران خودرو هایما S7
» معایب،ایرادات و محاسن پژو پارس چیست؟
» آنتن اکتیو خودرو چیست؟ مزیت آنتن اکتیو
» بررسی ماشین جدید شاسی بلند سایپا
» علت گیر کردن دنده دو و قظع موقت صدا لیفان x60
» جدول رده بندی کیفیت خودرو های تولید ایران
» سیستم کروز کنترل خودرو چیست؟
» مقایسه خودرو لیفان x60 با ام وی ام x33 ، معایب و محاسن
» راهنمای نکات و موارد مهم در خرید ماشین دست دوم
نظرات کاربران
نام : صبا
⦾ عالی بود من میخوام ماشین بخرم بین قیمت 60 الی هفتاد به نظرتون چه ماشینی،بهتره البته من همیشه ماشینی که یه مدل کار کرده میخرم صفر نمیخرم
تاریخ : 6 خرداد 97 - 08:59
نام : مسلم
⦾ مرسی علل ناامن بودن ماشینهایی که تولیدشون متوقف شده رو بزارید کارتون درسته ممنون
تاریخ : 7 دي 96 - 21:30
نام : ایمان ک
⦾ بنده یک دستگاه ماشین پژو تاکسی خریدم سند بنام یکنفردیگه بوده بعدمن ازاین طرفی که خریدم فقط کارت به من داد بعد ماشین بیمه نداشت سه ماه هم خوابیده بود جریمه بیمه سه ماه یه کوپنی هم ازبیمه مصرف کرده بود بعد گفت بیمش میشه 700شد یکمیلیون وششصد بعد ماشین روغن ریزی داشت ویه سری مشکلات دیگه من بهش کفتم گفت نه روغن ریزی نداره یک هفته بعد فرمانش قسمتهدرولیکش تمام روغناش تمام شدجام کرد بعد ما پوا روهمون روز براش کارت به کارت کردیم ولی به حساب خودش یک میلیون دیگش موند ولی قول نامه ننوشتیم ا ونم چک ازمن نگرفت بابت یک نلیونه .بعداین ماشین تاکسی بود ایشون باید به صاحب اصلیش میگفت که میومد تاکسی رانی که منومعرفی کنه که بت نم کارکنم ایشون ترسیده که مت یک میلیونش وبهش ندم به اون کفته اگربهت زنگ زد نیا خب من الان هشت ماه هس بیکارم بعدحالااقازنگ زده برای پولش همون یک م من هم کارنکردم که بهش بدم مبگم بیا فعلا منومعرفی کن تابتونم کارکنم پولت میدم نمیات میگه بچرخ تا بچرخم من باوجودکیه قولنامه امضا نکردنم وپول هم کارت به کارت کردم میتونم چکارکنم که ماشین بهش بدم یا یه کاری به نفع خودم .متشکرم
تاریخ : 30 مرداد 96 - 20:51
نام : میهمان
⦾ عالی بود مرسی
تاریخ : 22 شهريور 95 - 23:56
نام : سعدی
⦾ متشکرم خسته نباشید لطف عالی مستدام.
تاریخ : 31 خرداد 95 - 16:57
نام : حسین
⦾ ممنون از راهنمایی خوبتان
تاریخ : 9 ارديبهشت 95 - 23:26
نام : محمد
⦾ عالی بود تشکر
تاریخ : 17 فروردين 95 - 00:55
نام : رسول
⦾ عالی بود
تاریخ : 2 فروردين 95 - 14:28
نام : دادا
⦾ ماشین خارجی خریدم با قرض و قوله بنام بی رنگ اما بعدش فهمیدم دور رنگه حتی سقفش،به هیچ کس اعتماد نکنید فقط کارشناس خبره ببرید نا مثل من متضرر نشید...
تاریخ : 2 اسفند 94 - 21:34
نام : پوريا
⦾ ممنون از اطلاعت خوبتون بسيار عالى بود
تاریخ : 20 دي 94 - 15:45
نام : فرشته
⦾ ماشین دست ۲ خریدنش وقتی خوب هست که درست بخری، یکی از را های اینکه بفهمی ماشینی که می خری تو چه وضعیتی هست دیاگ زدن ماشن هست. تو سایت (http://tuvpr.com/energo-ditest-products/ditestproducts/scantools/دستگاه-دیاگ-خودرو/) در مورد دیاگ توضیحات کافی داده که چطوری هست و چی کار میکنه...
با دیاگ می تونی از وضعیت ماشین تا حد زیادی اطلاعات کسب کنی. البته دیاگ خوب اطلاعات خوبی میده و هر دیاگی این اطلاعات رو نمیده.
تاریخ : 3 دي 94 - 09:34
نام : مهدي
⦾ ممنون از راهنمايي خوب شما
تاریخ : 2 مهر 94 - 22:36
نام : میهمان
⦾ ممنون.عالیه ولی یکم دیر اومدم سراغتون طرف مدارکشو گم کرده ومنم شکر خدا یه مبلغ نگه داشتم با اینکه دوستم بود داشت کلاه سرم میذاشت
تاریخ : 23 خرداد 94 - 17:54
نام : کیوان. پ
⦾ مفید بودن . متشکر
تاریخ : 18 دي 93 - 13:42
ثبت نظرات
نام
نظر